۱۰
بهم

خانه طلایی

Golden House

زمانی که از رنگ تجمّل و زیبایی می‌پرسند، همه بی برو برگرد به رنگ طلایی اشاره می‌کنند. یک طلایی چشم‌گیر و درخشان. رنگی که برای انتخاب آن باید جسور باشید. دل به دریا بزنید و خانه‌تان را تبدیل کنید به جایی که وقتی کسی وارد آن می‌شود به اولین چیزی که فکر کند شجاعت شما در انتخاب چنین رنگ لوکسی است.

استفاده از رنگ در دکور خانه نشان‌گر روحیات خانم خانه است. جالب است بدانید کسی که به خانه‌اش رنگ طلایی می‌زند در نگاه دیگران یک آدم معمولی نیست، او سرشار از آرزوست؛ آرزوهای بزرگ. هیچ‌کس نمی‌تواند شوق زندگی را از او بگیرد.

رنگ طلایی یک پشتوانه‌ی تاریخی شاهانه پشت سرش دارد. ناخودآگاه کسی که در خانه‌ی شما بین مبلمان و پرده‌ی طلایی راه می‌رود احساس می‌کند وارد یک قصر باشکوه شده چون اولین تصویر ذهنی تمام آدم‌ها از قصر شاهانه، همین رنگ طلایی است.

مبلمان طلایی معمولاً همراه با منبت‌کاری‌های ظریف و زیباست که گاهی با پتینه کاری، ابهت شان چندین برابر می‌شود. البته اگر خیلی اهل منبت‌کاری و استفاده از این سبک و سیاق مبل نیستید اما میل به استفاده از این رنگ شاهانه در شما زیاد است اصلاً نگران نباشید، مبل هایی با منبت های بسیار کم و ظریف باب میل شما، این روزها وارد دنیای هنر چوب و منبت شده که ظرافتش واقعاً خیره کننده است. رنگ شاهانه طلایی بر روی کارهای منبت شده، زیبایی خیره کننده ای دارند پس نگران انتخاب این رنگ نباشید.

پرده ‌ها جزء دیگری از خانه‌های به رنگ تجمّل هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ کنید. تلفیق پرده‌های سفید با رنگ طلایی خصوصاً زمانی که آفتاب شروع به تابیدن می‌کند و فضای گرم خانه چندین برابر می‌شود، پیشنهادی است که نباید به آن نه بگویید. نگران سرمای رنگ سفید هم نباشید، گرمی که رنگ طلایی، خصوصا طلایی برّاق دارد با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست.

خانه‌هایی با مبلمان و پرده‌ی طلایی معمولاً با فرش‌های زرشکی (لاکی) و سرمه ای ست می‌شوند.

برای کامل شدن این ترکیب شاهانه در خانه‌تان نیاز به لوستر دارید. رنگ لوستر شما می تواند طلایی و یا لوسترهای با شیشه های رنگی باشد. ترکیب رنگ فلز طلایی با نورهای آفتابی معرکه است. دست شما در انتخاب لوستر باز است، می‌توانید طلایی مات زیرخاکی را با نورهای طلایی انتخاب کنید.

هر کس که وارد خانه‌ی شاهانه‌ی شما شود دقایق زیادی به نقش و نگار منبت‌ها خیره می‌ماند و لا به لای گل‌هایی که با رنگ طلایی عجین شده‌اند قدم می‌زند. دنیایی که شما با رنگ طلایی برای خانه‌تان می‌سازید دنیای خیال انگیزی است که به تصویر کشیدن آن فقط از عهده‌ی یک ملکه‌ی خوش سلیقه و شاهانه برمی‌آید و بس. این رنگ شاهانه را انتخاب کنید تا خانه‌تان، در چشم برهم زدنی به قصر رویاهای‌تان تبدیل شود.