۱۰
بهم

طراحی دکوراسیون به روش مدرن

سال‌ها است که به دلیل تغییر شرایط زندگی؛ شاهد محبوب شدن طراحی دکوراسیون به روش دکوراسیون مدرن در بین ایرانی‌ها هستیم. سبکی که به سرعت درون خانه‌های مان رسوخ کرد. حضور مبلمان مدرن با رنگ و لعاب جذاب و نشیمنگاه راحت باعث شد تا دکوراسیون مدرن در بین مردم جایگاه ویژه‌ای پیدا کند. البته در این بین نمی‌توان دلایلی مانند: کوچک شدن متراژ خانه‌ها و آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ و سبک زندگی کشورهای دیگر را نادیده گرفت.

در سال‎های نه چندان دور بسیاری از مردم، سبک مدرن را در خانه‌هایی به رنگ سفید یا طیف رنگ‌های خنثی با مبلمانی به شدت ساده خلاصه می‌کردند. در صورتی که همیشه اینگونه نیست و شما در این سبک به راحتی می‌توانید سه تا چهار رنگ را با اولویت بندی مشخص در دکوراسیون به کار ببرید. رنگ‌ها می‌توانند ملایم، روشن و حتی با درجه خلوص بالا باشند. گرچه استفاده از رنگ‌های اصلی و فرعی هم در این سبک دیده می‌شود.

در  طراحی دکوراسیون به سبک مدرن، فرم مبلمان قاعده و قانون خاص خود را دارد. خطوطی صاف و نرم که در طول تاریخ، دست خوش تغییرات اندکی قرار گرفته است. مبلمان مدرن به شکلی اغراق آمیز بزرگ نیستند و در ابعاد کاربردی و استاندارد تولید می شوند. (گرچه هیچ گاه موارد استثنا را نمی توان نادیده گرفت.)

در این سبک، از لوسترهای پرطمطراق، پرده‌های باشکوه، مبلمان خیلی بزرگ و منبت کاری شده، پارچه‌های فاخر گلدوزی شده، فرش‌های سنگین و بزرگ، ظروف کریستال، مجسمه‌های برنز و … خبری نیست و مبلمان تا جای امکان ساده انتخاب می‌شوند.

در معماری مدرن، با مبلمانی با گوشه‌های تیز، حجم‌های مکعب – مستطیل، میزهای ساده کوچک و بدون تزئینات اضافی، مبلمانی با ارتفاع کوتاه‌تر و پارچه‌های ساده‌ رو به رو هستیم.

ساده بودن، عدم وجود اکسسوری و جزئیات زیاد، استفاده از مصالح مختلف مثل چوب، شیشه و فلز در کنار هم از ویژگی های سبک مدرنمحسوب می شود. از دلایل مهم محبوب شدن طراحی دکوراسیون به روش مدرن، خلق محیطی راحت و بی آلایش است.

پارچه‌ها در طراحی دکوراسیون به روش مدرن (پرده، مبلمان) ساده است و بافت در آن نقش مهمی ندارد. در واقع از گلدوزی‌ها و بافت های برجسته سبک کلاسیک خبری نیست. ضمن اینکه جنس پارچه‌ها سبک‌تر انتخاب می‌شود. در کل سبک بودن وسایل در سبک مدرن، بسیار مهم است. به این خاطر که شما هر چند وقت یک بار به راحتی می‌توانید مبلمان را جا به جا کنید. ضمن اینکه بسیاری از مبلمان تولید شده در این سبک، از مشتقات چوب است و نه خود چوب. (که دلیلی دیگر بر سبکی آن محسوب می‌شود.)

سال‌ها است که خوشبختانه ما ایرانی‌ها هم عادت مفروش کردن کل زمین (کفپوش خانه) را تا حدودی به فراموشی سپرده‌ایم‌! این ویژگی در سبک مدرن نمود بیشتری دارد به این خاطر که فرش‌ها در این سبک در ابعادی کوچک‌تر و ترجیحا کمی بزرگ‌تر از میز اصلی مبلمان انتخاب می‌شوند.

در طراحی دکوراسیون به روش مدرن از خطوط ساده و یکنواخت استفاده می‌شود. اکسسوری‌ها در این سبک بسیار ساده‌اند. دکوراسیون مدرن بر عملکردگرایی تاکید دارد و به همین خاطر هم هست که از تزئینات زیاد و غیر ضروری در این سبک اجتناب می‌شود.

طراحی دکوراسیون به روش مدرن، برای خانه‌هایی با متراژ کوچک مناسب است به این خاطر که مبلمان در سبک مدرن فضایی را بیهوده و صرفا به منظور زیبایی بیشتر اشغال نمی‌کنند. ضمن اینکه حضور مبلمان ساده و بدون تجملات باعث می شود فضا بزرگ‌تر هم به نظر برسد.

بد نیست به نوع انتخاب رنگ در این سبک هم اشاره کرد؛ به دلیل استفاده از رنگ‌های عموما روشن، فضا دلباز‌تر به نظر می‌رسد. گرچه در این سبک به نسبت دست‌تان برای انتخاب رنگ بازتر است.

فراموش نکنید سبک مدرن هم مانند سایر سبک‌های دکوراسیون‌، زیر مجموعه‌های بی شماری دارد. گاهی وقت‌ها حتی ترکیب سبک‌هایی مثل مینیمال، پست مدرن و … را مدرن می‌نامیم که هر یک دنیای متفاوت و خاص خودشان را دارند. حتما در جریان هستید که مجموعه ما، مکعب چوبی در زمینه طراحی تخصصی سبک‌های مختلف معماری برای فضاهای مختلف مثل خانه، شرکت‌‌ها و … فعالیت دارد که این مسئله شامل حال دکوراسیون مدرن هم می‌شود.
تمامی مراحل کار از طراحی تا اجرا، توسط کارشناسان و طراحان مجرّب ما در بخش معماری مدرن گروه مکعب چوبی انجام خواهد شد.

ما این نوید را به مشتریان همیشگی‌مان می دهیم که برای هر سلیقه‌، ایده و نیروی متخصص داریم.

برای انجام حرفه‌ای‌تر دکوراسیون و انتخاب مبلمان، به مشاورین مکعب چوبی اعتماد کنید و با شماره ۲۲۳۹۹۹۱۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.